راهنمای استفاده

جهت استفاده از آفتین ژل طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. ابتدا محل آفت در دهان مشخص شود. بهتر است که از شخص دیگری برای استفاده کمک گرفته شود.
  2. سرسرنگ را باز کنید و به آرامی به اندازه یک قطره از آفتین ژل صورتی را بر روی یک گوش پاک کن قرار دهید.
  3. سپس دقیقا روی ناحیه آفت گوش پاک کن آغشته به ژل را 20 ثانیه به آرامی فشار دهید. بهتر است گوش پاک کن را در محل کمی بچرخانید تا لایه سفید برداشته شود.

توجه: در این مرحله بیمار احساس سوزش می نماید که نشانه اثر ژل روی آفت می باشد  لطفا تحمل فرمائید. عدم احساس سوزش به معنی عدم تماس دقیق آفتین ژل با آفت دهان می باشد در نتیجه مراحل باید مجددا تکرار شوند. به هیچ عنوان از آفتین ژل بیش از دو بار بر روی یک آفت استفاده نگردد.

      4.  بلافاصله دهان را با آب فراوان چند بار شستشو داده تا تلخی و ترشی دهان کاملا از بین برود. 

عوارض جانبی

از آنجا که آفتین ژل روی مخاط سالم در زمان ذکر شده اثری ندارد لذا هیچ گونه عوارض جانبی تا کنون مشاهده نشده است. درصورت سابقه آلرژی به ترکیبات گیاهی ویا طعم دهنده و رنگ خوراکی بهتر است با نظر پزشک استفاده گردد. 

مصرف آفتین ژل در بارداری و شیردهی

مصرف در بارداری و شیر دهی با استفاده درست و شستشوی کامل و اطمینان از عدم خوردن ژل بلامانع می باشدو در آفت های انتهای دهان و زبان و نزدیک حلق بعلت احتمال خوردن استفاده نگردد. 

مصرف آفتین ژل در کودکان

بعلت سوزش در حین درمان و عدم تحمل کودکان جهت کودکان زیر 5 سال توصیه نمی شود. در کودکان بالای 5 سال با اطمینان از استفاده دقیق و شستشوی کامل و اطمینان از عدم خوردن دارو بلامانع میباشد. در آفت هایی که در انتهای دهان و زبان بوجود آمده اند بعلت احتمال خوردن بهترا ست استفاده نگردد. 

هشدارها

  1. از دسترس اطفال دور نگه داشته شود.
  2. ژل آفتین فقط جهت درمان آفت دهان ساخته شده است. از استفاده آن در موارد غیر از آفت دهان اکیدا خودداریشود. و در سایر موارد به دندانپزشک یا پزشک مراجعه فرمایید.
  3. در صورت خورده شدن مقادیر زیاد ژل کمی شیر یا شربت معده حاوی منیزیم استفاده شود.
  4. در بیماران مزمن کبدی و یا کلیوی در آفت هایی که در انتهای دهان و زبان و نزدیک حلق ایجاد شده است بعلت احتمال خوردن استفاده نگردد. 

 

سایر لینک ها :

  •